Czakra Serca – ANAHATA 0

Czakry (czakramy), to koło ze światła. To skupiska energii, mieszczące się od podstawy kręgosłupa do korony głowy (główne czakry). To centra energetyczne, które wiążą ciało, duszę i umysł. Energia płynie poprzez kanały energetyczne, łączące poszczególne czakry. Jeżeli chociaż jedna z nich jest zablokowana, dochodzi do utrudnienia w przepływie energii, a to znaczy, że cały system cielesno-energetyczny jest osłabiony (choroby, zaburzenia psychiczne, emocjonalne…) Czakry odpowiedzialne są za wszystkie sfery naszego życia, oraz nasze zdrowie fizyczne, psychiczne – emocjonalne i duchowe.

CZAKRA SERCA – ANAHATA


 

Czakra serca jest czwartą z głównych czakr – centr energetycznych u człowieka. Znajduje się w na wysokości mostka w klatce piersiowej (wysokość serca). Stanowi niejako  pomostem między czakrami dolnymi (czakra korzenia, sakralna i splotu słonecznego), czyli naszą wewnętrzną ziemią a czakrami górnymi (czakrą gardła, trzeciego oka i korony), czyli naszym niebem. Odpowiada ona za bezwarunkową miłość, współczucie i uzdrawianie. Oddziaływuje na aktywność grasicy (odpowiada ona za system immunologiczny; wpływa na pracę serca, układu oddechowego i krążenia krwi).

 

Jeśli skoncentrujemy się na czakrze serca, na uczuciu i bezwarunkowej miłości, to możemy oczyścić wszystkie pozostałe czakry. Ponieważ właśnie ta czakra wibruje najwyższą i najczystszą energią. Dzięki tej czakrze otrzymujemy zdolność współodczuwania, zestrojenia, współbrzmienia. Poprzez to centrum dostrzegamy piękno natury, harmonię w muzyce, sztuce. Wszystkie obrazy, dźwięki i słowa są przemieniane w uczucia. W swojej oczyszczonej i w pełni otwartej formie czakra ta jest centrum prawdziwej, nieuwarunkowanej miłości. Posiadamy cechy: zrozumienia, akceptacji, wrażliwości, łagodności, uczuciowości, miłości, pojednania, wybaczania, pomagania i uzdrawiania. Czakra serca jest jedyna czakrą, która nie może być opanowana, ani zmanipulowana z zewnątrz.

 

Na poziomie tej czakry potrafimy wyjść poza swoje ego, zauważamy drugiego człowieka i jego potrzeby. Uczymy się empatii, wybaczania i akceptacji, a przede wszystkim miłości do siebie i innych. Ośrodek ten jest bramą łączącą materialny wymiar życia z duchowym, bardziej subtelnym.

 

Kiedy czakra serca znajduje się w stanie harmonii: jesteśmy połączeni ze światem poprzez serce, otwieramy się na siebie samego, na innych ludzi, odpuszczamy, wybaczamy, umiemy pokochać siebie i każdą istotę żywą, nie czujemy urazów do drugiego człowieka, niesiemy radość i pomoc innym ludziom, pokładamy ufność w Bogu, otwieramy się na życie, pozbywamy się samolubnego myślenia i działania. Jesteśmy łagodni, cierpliwi i szczerzy. Akceptujemy innych takimi jacy są – bez oceniania. Jesteśmy wrażliwi na piękno otaczającego nas świata (muzyka, śpiew, sztuka, Natura).

 

Kiedy czakra serca jest w stanie zablokowanym: nie potrafimy kochać innych, ani siebie; mamy problem w kontaktach, samotność, nieumiejętność dawania i brania miłości; zgorzkniałość, odrzucenie, leki, noszenie urazy, depresje, brak wiary i nadziei na „lepsze jutro”; mściwość, kłótliwość, okrucieństwo; choroby serca, problemy z ciśnieniem krwi, dławica piersiowa, choroby płuc, astma, bóle w piersiowym odcinku kręgosłupa i ramion, choroby skórne; nerwowość, szybkie męczenie się, choroby nowotworowe – nienawiść, nieumiejętność wybaczania, uraza, poczucie skrzywdzenia (psychosomatyka)

 

Czakra serca mieni się kolorem zieleni i różu.


 

W jaki sposób pobudzić czakrę serca – wprowadzić harmonię?

 

 1. Kontemplacja koloru różowego i zielonego.
 2. Terapia dźwiękiem „JAM”.
 3. Otaczać się barwą różową i zieloną: ubiór, kwiaty, dekoracje, obrazy, świece…
 4. Medytacja z kamieniami harmonizującymi czakrę serca – polecam szmaragd, kwarc różowy, awenturyn, malachit, chryzopraz, rodonit, turmalin różowy i zielony, kunzyt, jadeit zielony
 5. Terapia zapachowa, olejki: róża, jaśmin, cynamon, sosna, kardamon, kwiat magnolii, narcyz i melisa
 6. Wprowadzać światło kosmiczne w czakrę serca – medytować
 7. Kontakt z Naturą w deszczowy dzień – spacery po lesie i trawie
 8. Obserwacja zachmurzonego nieba
 9. Afirmacje: „Obdarowuję miłością i zasługuję na miłość”; „Jestem radością i miłością”; „Wszystkie moje myśli, słowa i uczucia wypływają prosto z mojego serca”

 

Kamienie harmonizujące i wspierające swobodny przepływ energii w czakrze serca to między innymi kwarc różowy i malachit.

Kamienie znajdziecie tutaj:

https://lastomine.pl/pl/searchquery/kwarc+r%C3%B3zowy/1/phot/5?url=kwarc,r%C3%B3zowy

https://lastomine.pl/pl/searchquery/Malachit/1/phot/5?url=Malachit

Kwarc różowy

Przyciągający miłość – drugą połowę; odnawia miłość w związku. Pomaga nawiązać kontakt z Aniołami Miłości, również z Archaniołem Hanielem. Pomaga pokochać siebie i przynosi wewnętrzne uzdrowienie; pozwala dostrzec piękno otaczającego świata; dobroczynnie wpływa na naszą aurę; potrafi uleczyć nawet najgłębsze rany na sercu i duszy; wzmaga uczucie współczucia dla wszystkich żyjących istot.

Wzmacnia czary i zaklęcia miłosne. Oczyszcza mieszkanie z negatywnych energii, wzmacniając sferę miłosną.

To kamień bezwarunkowej miłości i nieskończonego spokoju.
– aktywuje miłość
– przyciąga drugą połowę
– wzmacnia czary i zaklęcia miłosne
– pomaga nawiązać kontakt z Aniołami Miłości, także Archaniołem Hanielem
– dla domu idealny do sfery miłosnej, by oczyszczać ja z negatywnych energii
– wzmacnia i odnawia miłość w związku
– pomaga pokochać siebie i przynosi wewnętrzne uzdrowienie
– pozwala dostrzec piękno otaczającego świata
– dobroczynnie wpływa na nasza aurę
– harmonizuje przepływ energii miedzy czakrami, szczególnie oddziaływuje na czakrę serca, otwierając ją na miłość
– potrafi uleczyć nawet najgłębsze rany na sercu i duszy
– wzmaga uczucie współczucia dla wszystkich czujących istot
– wzmacnia empatie oraz wrażliwość, na wszystko co piękne
– dodaje zaufania we własne siły, a także pomaga wybaczyć sobie
– położony obok łóżka lub pod poduszkę, pomaga pozbyć się koszmarów nocnych

Więcej o kwarcu różowym: http://ionaieilis.pl.tl/Kwarc-Rozowy.htm

Malachit

Malachit nazywany jest kamieniem magicznym. Wpływa na pogodę ducha i optymizm, pomaga wyjść z depresji, likwiduje blokady w centrach energetycznych, polecany w reumatyzmie i artretyzmie. Malachit nazywany jest również kamieniem Natury. Moc malachitu skrywa się w roślinach, zwierzętach i owadach. Malachit namawia do zmysłowego kontaktu z Naturą i do zapomnienia się w nim. Doradza pobyt na łonie Natury. Jest również amuletem chroniącym dzieci. Ostrzega przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, pękając na kawałki by ostrzec swojego właściciela przed nadchodzącym zagrożeniem. Malachit wycisza i wprowadza atmosferę spokoju, pomocny w zasypianiu.

Malachit uważany jest za kamień magiczny.

 • oczyszcza oraz otwiera wszystkie czakry
 • przynosi równowagę i harmonię
 • otwiera serce na ogromna miłość
 • uśmierza bóle porodowe – kamień szczególnie polecany dla kobiet
 • pobudza cyrkulacje krwi
 • normalizuje prace serca
 • regeneruje tkanki
 • wpływa na pogodę ducha i optymizm
 • działa stymulująco na organizm, ale umysłowi pozwala się wyciszyć
 • wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przejmuje je na siebie
 • likwiduje blokady w centrach energetycznych
 • usuwa bóle różnego pochodzenia
 • pomaga wyjść z depresji
 • pomaga w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych problemów
 • wzmacnia i ochrania czakram serca
 • polecany przy reumatyzmie i artretyzmie
 • posiada właściwości bakteriobójcze – naukowcy odkryli, ze chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu – niszczy je miedź, wydzielająca się z kamienia
 • leczy arteriosklerozę

Więcej o malachicie: http://ionaieilis.pl.tl/Malachit.htm

Polecam również:

Rytuał 7-dniowy uzdrawiający, oczyszczający i aktywujący czakramy. Rytuał połączony jest i wzmocniony energią i Światłem Archanioła Rafała.

Sklepik: https://lastomine.pl/pl/p/7-dniowy-rytual-uzdrawiajacy%2C-oczyszczajacy-i-aktywujacy-czakry/322

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl