Koloroterapia – kolor zielony 0

Chromoterapię, czy jak ktoś woli Koloroterapię znano już w starożytnych Chinach, Indiach i Egipcie. Dziś powraca do łask.  Coraz bardziej staje się popularna terapia kolorami, w której pozytywny efekt kolorów opiera się na kąpielach, kolorowej akupunkturze, promieniowaniu światłem, medytacji ze światłem, ale także na dekoracjach (kwiatach, świecach, poduszkach, obrusach, pościeli, zasłonach…), żywności i napojach. Nawet w domu każdy może stworzyć pozytywny nastrój dostosowując kolory swojej odzieży, mebli i nastroju oświetlenia. Wracamy do Natury! Chromoterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia.

Każdy kolor ma inny wpływ na naszą psychikę i nasze ciało, ponieważ każdy kolor ma swoją własną długość fali i energię, która jest przekazywana do naszych ciał. Na przykład niebieskie światło ma działanie chłodzące i łagodzące, a czerwone światło działa rozgrzewająco i stymulująco.

Celem terapii kolorami jest zarówno (towarzyszące) leczenie problemów fizycznych i psychicznych, jak i profilaktyka, tj. zapobieganie chorobom poprzez psychologiczne i energetyczne efekty kolorów. Terapia kolorami powinna wspierać naszą witalność i stymulować zdolność samouzdrawiania w ciele. Efektem kolorów są nie tylko oczy, ale także fale energetyczne, które wpływają na nasz autonomiczny układ nerwowy (VNS). VNS jest autonomicznym układem nerwowym odpowiedzialnym za procesy życiowe w organizmie, takie jak oddychanie, aktywność serca, trawienie i metabolizm są odpowiedzialne bez świadomej kontroli.
Każda osoba ma bardzo indywidualną percepcję kolorystyczną, a zadaniem terapeuty kolorystycznego jest odpowiednio dobrać odpowiedni dobór koloru do zastosowania terapeutycznego. Na przykład podczas sesji terapeutycznej pacjent jest napromieniany wybranym kolorowym światłem w celu złagodzenia objawów. Każdy kolor ma swoje własne widmo, więc to kolor żółty, między innymi, dla spokoju, zielony dla kreatywności, niebieski ma kojący i wspomagania gojenia i czerwony ma działanie ożywiające i stymulujące. Jednak to tylko kilka przykładów wpływu kolorów na ludzi.

KOLOR ZIELONY

Kolor zielony jest kolorem natury. Uspokaja, harmonizuje i oznacza bezpieczeństwo i nadzieję. W terapii kolorami zielony stosuje się w chorobach serca. Również smutek, gniew i ból serca mogą być złagodzone przez zielone barwy.

Zielony oznacza wiosnę i naturę, ma niezwykle relaksujący efekt i ma w sobie coś tajemniczego. Jakie atrybuty przypisuje się temu kolorowi, jakie ma efekty i jak możemy z niego korzystać w naszym życiu? Docieramy do sedna mocy i znaczenia koloru zielonego.

Kolor zielony wzmacnia koncentrację i kreatywność oraz powinien promować tolerancję. Przede wszystkim tworzy pokój i harmonię oraz daje poczucie równowagi i zadowolenia.

Gniew pochłania, depresja ustępuje, smutek jest złagodzony.

Również w regeneracji fizycznej kolor jest pomocny, więc spacer na wsi, czy w parku, lesie, pozwala nam się zrelaksować i zdobyć nowe siły. Kolor relaksuje także oko: obserwacja zapewnia dobre samopoczucie, uspokaja.

Kolor ten może również wyrażać zazdrość, obojętność i zmęczenie.

W pomieszczeniach, zielony zapewnia spokój, bezpieczeństwo i kreatywność, dlatego jest idealny w pomieszczeniach biurowych, pokojach służących do pracy – nawet jeśli kolor ten występuje „tylko” w postaci roślin.

Wybór ubrań mówi wiele o osobie – osoba ubrana na zielono wygląda hojnie i budzi zaufanie. Jest spostrzegana jako człowiek inteligentny i co najważniejsze…, promieniuje życzliwością i uczynnością.

Co możemy wyrazić w zielonych ubraniach?

    Wiarygodność

     Życzliwość i chęć kompromisu – szczególnie w jasnych odcieniach zieleni wydajemy się przystępni i sympatyczni.

     Elegancja: połyskliwa zieleń ma świąteczny i imponujący akcent.

     Autorytet: Ciemna zieleń może być bardzo szanująca.

Według Feng Shui , W przestrzeniach mieszkalnych kolory mogą tworzyć kojącą atmosferę i kierować naszą energię życiową we właściwym kierunku.

Zielony uspokaja, lęki i zmartwienia – dobre dla sypialni lub jadalni.

Kolor powinien być stosowany oszczędnie, w przeciwnym razie wystąpi stagnacja. Pojedyncza zielona ściana lub roślina w przestrzeni wystarcza, aby rozwinąć piękne cechy zieleni.

W połączeniu z czerwienią kolor może stymulować, zapewniać przyjemność podróżowania i zachęcać do nowych początków. Ale nawet tutaj należy zachować ostrożność: zbyt dużo dobra przynosi ze sobą niepokój.

Kolor zielony jest stosowany w terapii kolorami (wspomaga):

  • układ nerwowy – uspokajający, dający uczucie równowagi i harmonii dla umysłu i ciała
  • pomaga w leczeniu bólu głowy
  • pomaga w leczeniu alergii
  • pomaga w leczeniu chorób serca – reguluje pracę serca, likwiduje zatory w naczyniach krwionośnych
  • pomocny w nadciśnieniu krwi – ciemna zieleń
  • pomocny w leczeniu chorób oczu – ciemna zieleń
  • pomaga w zwalczaniu infekcji wirusowych i bakteryjnych – jasna zieleń
  • obniża gorączkę – jasna zieleń
  • pomocny przy dolegliwościach związanych z przemianą materii, jelit, wrzodów żołądka i chorób nowotworowych
  • dodaje energii i sił witalnych

Właściwa ilość „zielonej energii” tworzy wewnętrzną ochronę i przestrzeń kreatywności we wszystkim co robisz. Jeśli posiadasz właściwą ilość tej pięknej, zielonej energii, Twoje ciało i umysł będzie pełen aktywności i regeneracji. Zielone otoczenie tworzy spokojną atmosferę dla twego zdrowia, pracy, wolnego czsu i spotkań towarzyskich. We wszystkim jest harmonia i spokój – dla ciała i duszy. Promieniujesz pewnością siebie i sympatią do całego, otaczającego świata. Zielony kolor zapewni Ci również młody wygląd, radość, spokój i zrównoważone spojrzenie na życie…

Nadmiar koloru zielonego, „zielonej energii”, zatrzymuje Cię w miejscu i nie pozwala pójść do przodu. Strach przed wyśmianiem, może paraliżować Twoje działania. Może też prowadzić do nadwagi ciała. Nadmiar tej energii zielonej powoduje niestrawność, a także jest przyczyną frustracji. To także brak radości w życiu. Żal i tęsknota za pełnią życia. Zazdrość i krytyka innych.

Niedobór koloru zielonego, „zielonej energii”, prowadzi do zmęczenia fizycznego i trudności z relaksem. Wszystko robisz automatycznie, idziesz do przodu, nie licząc się ze zdaniem innych. Ignorujesz bliskie Ci osoby i krytykujesz. Jesteś zbyt pewny siebie i spostrzegany przez innych jako zarozumialec i sąpiec (zapraszając na kolację, znajomych przyjmujesz bardzo skromnie). Jesteś zestresowany i nadwrażliwy. Mogą wystąpić u Ciebie również problemy ze snem, a także nadmierne obżarstwo i nadwaga.

Zielony w społeczeństwie, kulturze i religii:

Zieleń jest symbolem nadziei na życie i przetrwanie. Różne strefy ziemi, rasy, kultury i religii spotykają się pod znakiem nadziei.     

Starożytna mądrość mówi nam, że nasze przetrwanie jest zapewnione tylko wtedy, gdy świeże zielone kiełki wyrosną ponownie z ziemi.

W islamie kolor zielony jest kolorem Proroka Mahometa, który powiedział, że patrzenie na zieleń jest uwielbieniem. Z tego powodu zielony jest kultowym kolorem islamu. We wszystkich krajach islamskich kolor zielony dla religii muzułmańskiej jest używany wyłącznie w kontekście religijnym.

Zieleń znajduje się również w flagach narodowych większości pustynnych krajów, a przetrwanie w bezkresnych pustyniach jest zagwarantowane tylko wtedy, gdy dotrzesz do zielonej oazy.

     W chrześcijaństwie zielony symbolizuje nadzieję i odnowienie uzdrowienie. Naszym zwyczajem, zimą, jest wnoszenie do salonu, zielonej choinki jako symbolu nadziei, jak to było już w pogańskich czasach przedchrześcijańskich.

     W średniowieczu kolor zielony wiązał się z uczuciem miłości.

W Starej Palestynie narzeczone nosiły zieloną suknię ślubną, aby wskazać kolorem nadzieję szczęśliwego życia i płodności (dobrej nadziei).

Zielony reprezentuje katolicyzm na zielonej wyspie Irlandii.

Aby aktywować energię barwy zielonej, żyj w kontakcie z naturą, możliwie często spaceruj. Otaczaj się tym kolorem: ubiór, dekoracje (świece, kwiaty, obrusy itd.), artykuły spożywcze (papryka zielona, ogórek, cukinia, jabłka zielone, avokado, kiwi, agrest, pietruszka zielona i inne zioła…), kamienie naturalne o barwie zielonej (malachit, prasem, szmaragd, chryzopraz, awenturyn, nefryt – jadeit – http://www.lastomine.pl), medytacja z tym kolorem, naświetlanie kolorem poszczególnych części ciała.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl