Reinkarnacja: cykl odrodzenia 0

Reinkarnacja od tysięcy lat odgrywa ważną rolę w wielu kulturach. Pomysł, że czyjaś dusza istnieje poza materią fizyczną i rodzi się raz po raz, wydaje się tak stary jak sama ludzkość.Wiele odrodzeń daje twojej duszy szansę na rozwój i pewnego dnia osiągnięcie oświecenia. Możesz promować rozwój swojej duszy, angażując się w pracę nad świadomością i transformacją. Ponadto Bóg i wszechświat zawsze pomagają ci poszerzać twoją świadomość – na przykład poprzez moc boskich promieni.

Co to jest reinkarnacja?

Reinkarnacja to odrodzenie duszy. To istnieje niezależnie od ciała i reinkarnuje się raz po raz w nowym życiu, aby stawiać sobie zadania uczenia się i rozwijania swojej świadomości. Dusza znajduje się w cyklu życia i śmierci, który – zgodnie z tradycją buddyjsko-hinduską – można w pewnym momencie przerwać poprzez dalszy rozwój.

Celem każdej duszy jest zatem nauka poprzez pobyty na ziemi, osiągnięcie wyższej świadomości i cieszenie się życiem ze wszystkimi jego możliwościami. W trakcie wielu różnych wcieleń tworzona jest coraz doskonalsza świadomość. Nie jest to jednak w żaden sposób konkurencja. Każda reinkarnacja ma swoją szczególną wartość dla świadomości. Nie ma tutaj żadnych błędów. Każde doświadczenie jest częścią procesu dojrzewania. Nie musisz się wcale martwić, że przypadkowo popełnisz błędy. Nasza dusza nie zna linearnego rozumienia czasu. Masz do dyspozycji nieskończoną liczbę odrodzeń, aby zadośćuczynić i wzrastać w świadomości.

Nawiasem mówiąc: wiele światopoglądów i religii nie ogranicza reinkarnacji tylko do ludzkich ciał. Zakładają, że dusza może również wcielić się np. w zwierzę, a nawet w roślinę.

Znaczenie reinkarnacji w buddyzmie

W buddyzmie ciągła reinkarnacja jest w rzeczywistości bardziej złem koniecznym. Ideałem buddysty jest wydostanie się w pewnym momencie z wiecznego cyklu i spoczynek jako dusza na wyższym poziomie świadomości. Następnie wchodzi w nirwanę. Rodzenie się raz za razem jest zatem ideą negatywną

Jednak droga do nirwany jest długa i wyboista. Prosi waszą duszę, aby oddaliła się od ego i stała się przepuszczalna. Wszystko, co egocentryczne – na przykład silna samoświadomość jako jednostki w przeciwieństwie do innych – przeszkadza ci na drodze do oświecenia. Na ziemi można żyć tylko w dualności – czyli podziale na dwoje. Jesteś ty i inni, radość i smutek, nienawiść i miłość i wiele innych przeciwieństw. Twój umysł może pojąć świat tylko poprzez postrzeganie takich przeciwieństw. Ale na drodze do oświecenia oderwiesz się od tego i rozpoznasz całość całego wszechświata. Wszystko, co dzieje się na świecie, jest częścią większej całości.

Nie czujesz się jeszcze połączony z doskonałością wszechświata i nadal tkwisz w swoim ego? Medytacja jest uważana za doskonały sposób na ćwiczenie umysłu – jeśli oczywiście jest wykonywana regularnie.

W buddyzmie dominuje idea karmy. Są to energie, którymi człowiek lub istota obciąża się w ciągu własnego życia. W zależności od tego, jak ktoś przeżył życie, wynika z tego określona karma. To również określa charakter następnej reinkarnacji. Zgodnie z naukami buddyjskimi jakość twojej obecnej inkarnacji określa zadania uczenia się, które otrzymasz w następnym życiu.

Reinkarnacja w chrześcijaństwie

Zwykle idea reinkarnacji jest bardziej kojarzona z religiami Dalekiego Wschodu lub nurtami ezoterycznymi. Z drugiej strony w chrześcijaństwie pojawiają się odniesienia do nieba i piekła. W średniowieczu nawet wieczny czyściec czekał ludzi, których życie nie odpowiadało rzekomym ideałom Boga. Niemniej jednak przejawy wiary w reinkarnację można znaleźć również w chrześcijaństwie – choć często mniej wyraźnie. Rzeczywiście, ponad 2000 lat temu, kiedy żył Jezus Chrystus, istniało wiele wyznań, które uważały reinkarnację za prawdopodobną. Dotyczyło to na przykład faryzeuszy. Nie jest więc nieprawdopodobne, że Jezus i jego uczniowie również byli pod wpływem tego przekonania. W ten sposób można również interpretować niektóre fragmenty Biblii. Zwykle jednak wersety biblijne pozostawiają duże pole do interpretacji. Dlatego nie można mówić o wyraźnych dowodach na wiarę w reinkarnację w chrześcijaństwie. Osobiste stanowisko Jezusa w tej sprawie pozostaje tajemnicą

Nawet jeśli chrześcijaństwo nie pozwala na jednoznaczne wnioski, idea reinkarnacji jest szeroko rozpowszechniona w świecie zachodnim. Jednak w przeciwieństwie do buddyzmu i hinduizmu odbiera się to tutaj jako coś pozytywnego. Reinkarnacja jest postrzegana jako szansa na zrobienie czegoś lepszego w następnym życiu. Daje drugą szansę, której tak wielu ludzi pragnie i nie jest postrzegana jako coś złego.

Cykl wędrówki w hinduizmie: samsara

Hinduska koncepcja reinkarnacji jest podobna do buddyjskiej. Hindusi również mocno wierzą w cykl życia, śmierci i odrodzenia. W kole wcieleń – określanym jako samsara – dusza wędruje przez wiele cykli reinkarnacji. Jednak podobnie jak w buddyzmie, cykl ten jest skończony. Można go opuścić w pewnym momencie poprzez rozwój świadomości. Dużą rolę odgrywa tutaj karma osobista. Kto zbiera pozytywną karmę, rodzi się w lepszej pozycji w następnym życiu niż ktoś, kto zgromadził negatywną karmę. Ten ostatni znajdzie się w gorszej sytuacji w nowym życiu. Zwieńczeniem duchowego rozwoju duszy jest całkowite zbawienie – moksza. W tym momencie cykl samsary jest zakończony, a dusza zostaje oświecona.

Nirwana: stan najwyższego szczęścia

W buddyzmie nirwana jest miejscem całkowitej doskonałości i oświecenia. Dwoistość świata już tu nie istnieje. Dusza uwolniła się od dobra i zła, cierpienia, szczęścia, miłości i nienawiści. Po prostu tam jest – w pełnej harmonii z wszechświatem. Wszelkie osądy lub powiązania z ego już nie istnieją. Dusza, która wyzwoliła się z cyklu ciągłych odradzań poprzez pracę ze świadomością, osiąga Nirwanę. Nie musi się już wtedy wcielać, ale jest po prostu wolna.

Magiczne połączenie z osobą: tak rozpoznajesz swoją bratnią duszę

W trakcie wielu reinkarnacji, przez które przechodzicie, jest całkiem możliwe, że wciąż na nowo będziecie spotykać pewne dusze. Takie spotkania mogą sprawić wrażenie, jakbyś ponownie znalazł bratnią duszę lub starego powiernika.

Ale jak rozpoznać swoją bratnią duszę? W takich przypadkach wiele osób opisuje uczucie głębokiej intymności i połączenia. Rozumiecie się bez słów i czujecie bezwarunkową miłość. Aby rozpoznać swoją bratnią duszę, powinieneś mieć bardzo rozwiniętą świadomość. W ten sposób możesz szczególnie dobrze interpretować własne uczucia.

To, czy ty i twoja bratnia dusza już żyliście i narodziliście się na nowo, można również ustalić za pomocą channelingu, lub jasnowidzenia. Jest to kontakt ze światem duchowym. Poprzez kanał medium otrzymuje informacje z życia pozagrobowego i istnienia waszych dusz w poprzednim życiu.

Jaki jest pożytek z informacji, czy posiadasz już wcześniejsze życia? Wiedząc, że przeżyłeś już wiele żyć w różnych kulturach i krajach. O wiele ważniejsze jest to, aby czynić to, co słuszne tu i teraz, i prowadzić życie oparte na cnotach, takich jak wdzięczność, szacunek, pokora, umiar, miłosierdzie, dobroć, sprawiedliwość, miłość czy spokój. Ale…

Otrzymane informacje posłużą Ci jako nieskończone zasoby do osobistego rozwoju i umacniania swojej duchowości. Staniesz się tym, kim naprawdę chciałbyś być. Będziesz cieszyć się nadzwyczajnymi relacjami ze wszystkimi, których spotykasz na swej drodze, uzyskasz świadomość jedności z każdym stworzeniem. Będziesz w stanie, uodpornić się na życiowe trudności i niepowodzenia. Jednocześnie będziesz mógł odpowiedzieć sobie na niektóre pytania: Dlaczego przyciągam to czego nie chce? Dlaczego przyciągam takich mężczyzn, lub takie kobiety?

Poprzez poznanie wędrówki naszej duszy, będziesz mógł pozbyć się lęków, fobii, niepokoju, depresji i innych stanów emocjonalnych. Podobnie jak w przypadku cierpień ciała, źródłem bólu psychicznego mogą być wydarzenia z poprzednich wcieleń. Przypomnienie ich sobie umożliwia szybkie i w zasadzie całkowite uzdrowienie oraz odzyskanie wolności i radości. 

Podróż, którą odbywa dusza nie jest bezcelowa, jej zadaniem jest samodoskonalenie się, które wzbogaca ją o nowe doświadczenia zebrane w trakcie tej wyprawy.  To nasze doświadczenia „mądrość”, zbierana przez setki lat. Mądrość, która obejmuje wszystko, cokolwiek każdy pomyślał i zrobił w ciągu swego istnienia. Poprzez poznanie swoich wcieleń duszy, zyskujemy wiele możliwości, wskutek czego mogą mieć kluczowe znaczenie dla teraźniejszości oraz Twojego rozwoju duchowego. 

Od lat odczytuję wędrówki naszej duszy poprzez wcielenia.

Jesli jesteś zainteresowana/y swoimi inkarnacjami i czujesz, że właśnie to jest ten czas, ten moment, to zapraszam Cię! Odczytam Twoją jedną, trzy lub siedem inkarnacji, za pomocą jasnowidzenia.

Zapraszam: https://lastomine.pl/pl/searchquery/inkarnacja/1/phot/5?url=inkarnacja

Koniecznie wykorzystaj kod rabatowy, w wysokości 11% (tutaj więcej informacji): https://lastomine.com/2023/04/09/swieta-wielkanocne-i-upominek-od-lastomine/

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Wasza Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.com
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine

Instagram: Lastomine

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl